شنبه ٢٤ آذر ١٣٩٧
Title
iran
مقبره الشعرا - تبریز
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

ابراهيمي‌تركمان در ديدار وزير فرهنگ جمهوري آذربايجان

كميته مشترك فرهنگي كشورهاي حاشيه درياي خزر تشكيل شود

 

 

 

رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي به وزير فرهنگ جمهوري آذربايجان پيشنهاد داد كميته مشترك فرهنگي كشورهاي حاشيه درياي خزر  تشكيل شود.

آقاي ابوذر ابراهيمي تركمان در ديدار وزير فرهنگ جمهوري آذربايجان در تهران گفت: كشورهاي حاشيه درياي خزر از جمله ايران و آذربايجان، فرهنگ‌ غني و متنوعي دارند كه بايد به دنيا معرفي شوند و تشكيل كميته مشترك فرهنگي كشورهاي حاشيه درياي خزر، اين فرهنگ‌ها را در سطح جهاني منتشر خواهد كرد.

وي با اشاره به آميختگي فرهنگ و هنر ايران و آذربايجان با معنويت ابراز اميدواري كرد نامگذاري سال 2017 به عنوان سال همبستگي اسلامي در آذربايجان بركات بسياري براي مردم و كشور آذربايجان داشته باشد.

رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي همچنين نامگذاري شهر تبريز در ايران به عنوان پايتخت گردشگري جهان اسلام در سال 2018 ميلادي را بستر مناسبي براي اجراي برنامه‌هاي مشترك فرهنگي بين دو كشور دانست.

وزير فرهنگ جمهوري آذربايجان نيز در اين ديدار از پيشنهاد رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي براي تشكيل كميته مشترك فرهنگي كشورهاي حاشيه خزر استقبال كرد و گفت: راه‌اندازي كميته مشترك فرهنگي كشورهاي حاشيه خزر اقدامي مؤثر در همكاري‌هاي مشترك اين كشورهاست و از آن حمايت خواهيم كرد.

ابوالفضل قارايف همچنين از تلاش هاي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي براي برنامه‌ريزي و برگزاري هفته فرهنگي جمهوري آذربايجان در ايران قدرداني كرد.

وي افزود: سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي براي تبليغ و معرفي فرهنگ جمهوري اسلامي ايران در خارج از كشور نقش بسيار مهمي ايفا مي‌كند.

وزير فرهنگ جمهوري آذربايجان با اشاره به برگزاري موفق هفته فيلم جمهوري اسلامي ايران در آذربايجان در سال گذشته گفت:جمهوري آذربايجان به برگزاري هفته‌هاي فرهنگي در شهرهاي ايران علاقمند است.

ابوالفضل قارايف با ابراز اميدوراي براي برگزاري موفقيت‌آميز هفته فرهنگي جمهوري آذربايجان از 13 تا 17 تيرماه در شهرهاي تهران و اصفهان وجود اشتراكات فرهنگي بين ايران و آذربايجان را بستر مناسبي براي توسعه روابط بين دو كشور اعلام كرد.

وزير فرهنگ آذربايجان به همراه هيأتي 60 نفره از هنرمندان برجسته اين كشور  11 تير وارد تهران شد.

وي در مدت شش روز حضور در ايران علاوه بر شركت در هفته فرهنگي جمهوري آذربايجان با مقامات ايراني نيز ديدار خواهد كرد.

ديدار با وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي، رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، رييس سازمان ميراث فرهنگي صنايع دستي و گردشگري، رييس كتابخانه ملي و بازديد از مراكز تاريخي و فرهنگي اصفهان و اردبيل، از برنامه‌هاي سفر اين هيأت فرهنگي به كشورمان است.

 

هفته فرهنگي جمهوري آذربايجان عصر فردا (13 تيرماه) با حضور و سخنراني وزراي فرهنگ ايران و آذربايجان و رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در تالار وحدت تهران، افتتاح مي‌شود.


١٥:٤٩ - 1396/04/12    /    شماره : ٦٨١٥٣٨    /    تعداد نمایش : ١٨٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
رهبر معظم انقلاب اسلامی

سفر رئیس جمهور ج. ا.ا به آذربایجان

پایگاه اطلاع رسانی دولت

سفارت ج.ا.ایران در باکو

دانشگاه امام خمینی

سايت ايرانيان

دانشنامه جهان اسلام

آينده روشن
vote
نظرسنجي غير فعال مي باشد
UsersStats
Visitorsofpage: 371643
Visitorsofday : 56
Visitorsofpage : 768468
Onlinevisitors : 1
PageLoad : 1.1562

اخبارصفحه اصلیدر باره مامطبوعات و رسانه هاي گروهي ايراناسلامتماس با ما