سه شنبه ٠١ آبان ١٣٩٧
Title
iran
مقبره الشعرا - تبریز
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

نمایشگاه نقاشی

انتشار خبر افتتاحیه نمایشگاه نقاشی معاصر بانوان ایران زمین با عنوان "دستاورد دیگر دیپلماسی فرهنگی" در روزنامه خلق جمهوری آذربایجان

 

 

 

 

 

 

روزنامه خلق 12 آذرماه سال 1396

ترجمه کامل

       این روزها در زندگی فرهنگی شهر باکو و می شود گفت تمام کشور حادثه مهمی رخ داد. افتتاحیه نمایشگاه نقاشی معاصر سه تن از  بانوان هنرمند ایران برگزار گردید.

       در افتتاحیه نمایشگاه نقاشی که با همکاری رایزنی فرهنگی سفارت ج.ا.ایران در باکو و اتحادیه نقاشان ج.آذربایجان برگزار شد آقای فرهاد خلیل اف رئیس اتحادیه نقاشان در سخنانی به پیشرفت های اخیر در روابط فرهنگی و هنری اشاره کرد و گفت: روابط تاریخی، فرهنگی و هنری دو کشور دوست و همسایه ایران و جمهوری آذربایجان که به هزاران سال می رسد، با همکاری های دوجانبه امروزه به نقطه اوج خود رسیده است.

       عدالت ولی اف معاون وزیر فرهنگ و گردشگری ج. آذربایجان در شرح روابط معاصر ایران و ج.آذربایجان بیان کردند که امروزه هر دو ملت خواهان شناخت بیشتر از یکدیگر هستند و برای عملی نمودن این امر سعی در دوست و برادر بودن دارند. از این لحاظ است که روابط در زمینه گردشگری میان دو کشور با سرعت در حال پیشرفت می باشد.

       وی همچنین توسعه روابط دو کشور را نشات گرفته از مناسبات گرم روسای جمهور دانستند.

عدالت ولی اف سخنان خود را چنین به پایان رساند:

       مطمئن هستم که افتتاحیه این نمایشگاه نیز گامی مهم در این راستا خواهد بود.

       آقای جواد جهانگیرزاده سفیر ج.ا.ایران در باکو تقویت روابط فرهنگی را دستاورد دیپلماسی فرهنگی دانست. ایشان به نمونه هایی چون هفته فیلم ایران، بزرگداشت شاعران معروف مثل سعدی و حافظ در باکو و کنفرانس فضولی در تبریز و نیز مراسم های با شکوه استاد شهریار که هر دو ملت با افتخار و با حق شاعر خود می نامند اشاره کرد.

       سفر شخصیتهای معروفی چون توفیق باکی خان اف (آهنگساز)، اقاوئردی پاشایف (رهبر ارکستر ملی ج.آذربایجان) و پروفسور شاهین فاضل به ایران و نیز سفر دانشمندان ایرانی به حمهوری آذربایجان نقش پل وحدت را دارد.

       وی در ادامه برگزاری نمایشگاه نقاشی معاصر سه تن از بانوان ایران زمین در باکو را سمبل جدید اعتبار و دراز مدت بودن پل همکاری میان ایران و ج. آذربایجان دانستند.

       اصغر فارسی رایزن فرهنگی سفارت ج.ا.ایران در باکو طی سخنانی این نمایشگاه نقاشی را آغازی برای تشکیل نمایشگاه های آینده در جمهوری آذربایجان و ایران دانستند و در ادامه از پیشرفت های هنر نقاشی در ایران بیاناتی را ارائه نمودند. ایشان در مورد فعالیت های آینده نیز اطلاعاتی را بیان نمودند.

       خانم مهوش سهیلی نقاش و استاد دانشگاه تهران در سخنان خود از برگزارکنندگان این نمایشگاه و بخاطر دقت به هنر معاصر نقاشی ایرانی از شرکت کنندگان تشکر و قدردانی نمودند.

       لازم به ذکر است که هر سه خانم هنرمند در خارج از کشور بخوبی شناخته شده اند. خانم فاطمه سادات (راحل) فارغ التحصیل دوره کارشناسی ارشد از دانشگاه تهران، هانیه آزموده استاد دانشگاه هنر شهر رشت در این نمایشگاه آثار خود را به نمایش گذاشته بودند. هانیه آزموده به عنوان نقاشی که زندگی را با چشم ادراک می بیند معروف هستند.

       آثار این هنرمندان بینندگان را به نگرش خوب به آینده فرا می خواند. خیلی از این آثار مورد پسند مردم جمهوری آذربایجان است که در راه استقلال با قاطعیت پیش میرود. به همین جهت این نمایشگاه مورد پسند ساکنین باکو و میهمانان شهر باکو قرار گرفت.

این نمایشگاه به یک پل جدید و معتبر در روابط فرهنگی جمهوری آذربایجان و ایران تبدیل شد. 


١٧:٣١ - 1396/09/13    /    شماره : ٦٩٢٧٠١    /    تعداد نمایش : ٥٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
رهبر معظم انقلاب اسلامی

سفر رئیس جمهور ج. ا.ا به آذربایجان

پایگاه اطلاع رسانی دولت

 سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی

سفارت ج.ا.ایران در باکو

دانشگاه امام خمینی

شوراي عالي امور ايرانيان خارج از كشور

سايت ايرانيان

دانشنامه جهان اسلام

مرکزساماندهی ترجمه و نشر معارف اسلامی و علوم انسانی

آينده روشن
vote
نظرسنجي غير فعال مي باشد
UsersStats
Visitorsofpage: 366629
Visitorsofday : 86
Visitorsofpage : 756026
Onlinevisitors : 1
PageLoad : 0.8907

اخبارصفحه اصلیدر باره مامطبوعات و رسانه هاي گروهي ايراناسلامتماس با ما