يکشنبه ٢٧ آبان ١٣٩٧
Title
iran
مقبره الشعرا - تبریز
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار و ملاقات

گزارش دیدار رایزن فرهنگی کشورمان با یکی از میهمانان شرکت کننده در اجلاس گفتگوهای فرهنگی

 

 

 

          روز سه شنبه نهم بهمن ماه سالجاری پروفسور امام وردی حمیداف از اساتید پیشکسوت آکادمی ملی علوم جمهوری آذربایجان با حضور در محل رایزنی فرهنگی با اصغر فارسی رایزن فرهنگی دیدار و گفتگو نمود. در این دیدار حمیداف با تشکر از رایزنی فرهنگی و همچنین سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به سبب انجام هماهنگی های لازم جهت حضور دو تن از اساتید و نخبگان علمی جمهوری آذربایجان در اجلاس گفتگوههای فرهنگی در کشورمان، از اجرای موفق و موثر اجلاس یاد شده تقدیر و تشکر نمود . وی همچنین به برخی از برنامه ها و سخنرانیهای بعمل آمده اشاره و برگزاری چنین اجلاسها را برای نزدیکی هرچه بهتر و بیشتر نخبگان منطقه ضروری و مهم قلمداد نمود.

در این دیدار فارسی رایزن فرهنگی کشورمان نیز با ابراز خرسندی خود از حضور میهمانان آذری در این اجلاس، گفتگو و تعامل فکری و فرهنگی در عصر حاضر را بسیار پر اهمیت دانست و ریشه بیشتر تقابلهای فکری و حتی درگیریهای نظامی را ریشه در عدم تعامل فکری و گفتگوهای فرهنگی دانست. فارسی همچنین با بیان موفقیت اجلاس مذکور، مدل اجرا شده را برای تداوم گفتگوهای فرهنگی بصورت تخصصی در مناطق مختلف از جمله منطقه قفقاز ، خواستار شد.

در این دیدار مقرر گردید پروفسور حمیداف در خصوص اجرای مدل گفتگوهای فرهنگی انجام شده جهت اجرا آن در جمهوری آذربایجان نیز با مسئولان و متولیان حوزه فرهنگی و دانشگاهی در میان گذاشته تا نسبت به هماهنگی و اجرای آن در آینده نزدیک در جمهوری آذربایجان اقدام لازم بعمل آید.

در همین خصوص نیز رایزن فرهنگی آمادگی نمایندگی فرهنگی کشورمان، برای اجرا چند جانبه اینگونه برنامه ها با مشارکت طرف آذری را اعلام نمود.

شایان ذکر است از جمهوری آذربایجان پروفسور امام وردی حمید اف و خانم دکتر سولماز توحیدی از ایرانشناسان سرشناس در اجلاس بین المللی گفتگوههای فرهنگی که در دیماه گذشته برگزار گردید، شرکت نمودند.


١٢:١٦ - 1396/11/12    /    شماره : ٦٩٧٦٩٣    /    تعداد نمایش : ٢٠٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
رهبر معظم انقلاب اسلامی

سفر رئیس جمهور ج. ا.ا به آذربایجان

پایگاه اطلاع رسانی دولت

 سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی

سفارت ج.ا.ایران در باکو

دانشگاه امام خمینی

شوراي عالي امور ايرانيان خارج از كشور

سايت ايرانيان

دانشنامه جهان اسلام

مرکزساماندهی ترجمه و نشر معارف اسلامی و علوم انسانی

آينده روشن
vote
نظرسنجي غير فعال مي باشد
UsersStats
Visitorsofpage: 369110
Visitorsofday : 10
Visitorsofpage : 761969
Onlinevisitors : 1
PageLoad : 2.1719

اخبارصفحه اصلیدر باره مامطبوعات و رسانه هاي گروهي ايراناسلامتماس با ما