سه شنبه ٠٢ بهمن ١٣٩٧
Title
iran
مقبره الشعرا - تبریز
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

بازدید از خانه فرهنگ شهریار

بازديد دکتر سیدعباس صالحی از خانه فرهنگ شهریار رايزني فرهنگي سفارت جمهوری اسلامی ايران در باكو

 

 

 

 

 

روز شنبه نهم تیرماه 1397، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از خانه فرهنگ شهریار رايزني فرهنگي سفارت جمهوری اسلامی ايران در باكو بازديد به عمل آورد.

جناب آقای دکتر سیدعباس صالحی در چارچوب هفته فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در باکو و گنجه و در ادامه سفر خود به جمهوري آذربايجان که به همت رایزنی فرهنگی کشورمان برگزار می شود، ضمن بازديد از خانه فرهنگ شهریار در جريان فعاليت‌هاي رايزني فرهنگي كشورمان در اين كشور قرار گرفت.

دکتر صالحی طی سخنانی با اشاره به اهمیت بازار محصولات فرهنگی و اقتصادی گفت: بازار محصولات فرهنگی را در کنار محصولات اقتصادی باید جدی بگیریم، زیرا وجود اشتراکات فرهنگی زیاد بین دو کشور ایران و جمهوری آذربایجان، می تواند بازار مناسبی برای محصولات فرهنگی کشورمان باشد.

وی اضافه کرد: یکی از رویکرد های جدی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دوره جدید ، توسعه بازار محصولات فرهنگی است و حضور مجید مجیدی در باکو ،همزمان با اکران فیلم ارزشمند محمد رسول الله (ص) ساخته این کارگردان در هفته فرهنگی ایران در جمهوری آذربایجان را بخشی از این رویکرد عنوان کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی  با اشاره به استقبال مردم جمهوری آذربایجان از برنامه های هفته فرهنگی ایران در این کشور، گفت: این استقبال نشان می دهد زمینه های زیادی برای گسترش روابط فرهنگی دو کشور وجود دارد.

صالحی اضافه کرد:هفته فرهنگی ایران در جمهوری آذربایجان، فرصتی برای ارتباطات وسیع تر و عمیق تر حوزه های فرهنگی دو کشور پدید آورد.

وی افزود: برنامه های هفته فرهنگی ایران شامل نمایش فیلم محمد رسول الله (ص)، اجرای ارکستر ملی ایران، برپایی نمایشگاه فرهنگی و هنری و اجرای تئاتر از سوی هنرمندان کشورمان در شهرهای باکو و گنجه با استقبال جمع کثیری از علاقمندان به هنر و ادب ایران مواجه شد که نشانگر ظرفیت بالای همکاری های فرهنگی بین دو کشور دوست و همسایه است. 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مورد نتایج دیدارهای هیات ایرانی در این سفر، اظهار داشت: در کنار برگزاری هفته فرهنگی، فرصت برای دیدار با مقامات جمهوری آذربایجان و تقویت روابط فرهنگی فراهم شد و با توجه به زمینه خوبی که در مقامات جمهوری آذربایجان وجود دارد چشم انداز بهتری در روابط فرهنگی دو کشور دیده می شود.

وی با اشاره به امضاء سند مبادلات فرهنگی ایران و جمهوری آذربایجان در فروردین ماه امسال بین روسای جمهوری دو کشور گفت : تدوین برنامه های اجرایی این سند نیاز به گفت و گو میان مقامات فرهنگی دو کشور داشت که در این سفر در دیدار با رئیس جمهوری آذربایجان، وزیر فرهنگ این کشور و همچنین دیدار های معاونان وزارت ارشاد با همترازان خود فرصتی را فراهم کرد که بتوانیم در مورد سند امضا شده با برنامه های روشن حرکت کنیم.

صالحی در ادامه افزود: تولید مشترک در حوزه های مختلف فرهنگی در این سفر مورد توجه بیشتری قرار گرفت و اینکه ما در حوزه سینما ، موسیقی ، تئاتر و هنرهای تجسمی فرصت های تولید مشترک را جدی تر بگیریم . در پاره ای از این موضوعات کارهای مشترک شروع شده و در سایر موارد نیز تولیدات مشترک را دنبال می کنیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به زیر ساخت های آموزشی فرهنگی و هنری در ایران و باتوجه به فعالیت دانشگاه های متعدد فرهنگ و هنر در کشورمان و تحصیل 300 هزار دانشجو در این دانشگاه ها، گفت: به اعتبار این زیر ساخت ها می توانیم تجربه های آکادمیک و اموزه های خود را در اختیار مراکز هنری جمهوری آذربایجان قرار بدهیم.

صالحی در راس یک هیات بلند پایه فرهنگی متشکل از محمد سلطانی فر معاون امور مطبوعاتی و سید مجتبی حسینی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سه شنبه هفته گذشته برای برگزاری هفته فرهنگی ج.ا.ایران در ج.آذربایجان وارد باکو شد، وی در طول این سفر علاوه بر شرکت در برنامه های هفته فرهنگی با رئیس جمهوری، وزیر فرهنگ و نائب رئیس مجلس ملی جمهوری آذربایجان دیدار و گفت و گو کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دیداری نیز با شیخ الاسلام الله شکور پاشازاده رئیس اداره مسلمانان قفقاز داشت.

صالحی روز جمعه در ادامه هفته فرهنگی ایران به شهر تاریخی گنجه سفر کرد و روز شنبه پس از بازگشت به باکو در آخرین روز از سفر خود از خانه شهریار رایزنی فرهنگی ایران در باکو باز دید کرد و از نزدیک در جریان فعالیت های این مجموعه قرار گرفت  و از کلاس های زبان فارسی، خطاطی، خیاطی، نقاشی و سرود این مجموعه بازدید و با زبان آموزان و هنر آموزان و مربیان آنها صحبت کرد.

خانه فرهنگ شهریار رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران  در باکو تلاش دارد تا از طریق تأکید بر مشترکات عمیق تاریخی و فرهنگی میان دو کشور دوست و برادر به معرفی هرچه بیشتر اشتراکات و آشنا سازی بیش از پیش ملت‌های دو کشور پرداخته و اساس و بنیان مستحکمی را در توسعه روابط همه جانبه پایه گذاری كند.


١١:٥٠ - 1397/04/10    /    شماره : ٧٠٨٢٤١    /    تعداد نمایش : ٢٢٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
رهبر معظم انقلاب اسلامی

سفر رئیس جمهور ج. ا.ا به آذربایجان

پایگاه اطلاع رسانی دولت

 سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی

سفارت ج.ا.ایران در باکو

دانشگاه امام خمینی

شوراي عالي امور ايرانيان خارج از كشور

سايت ايرانيان

دانشنامه جهان اسلام

مرکزساماندهی ترجمه و نشر معارف اسلامی و علوم انسانی

آينده روشن
vote
نظرسنجي غير فعال مي باشد
UsersStats
Visitorsofpage: 372352
Visitorsofday : 49
Visitorsofpage : 771548
Onlinevisitors : 1
PageLoad : 1.0312

اخبارصفحه اصلیدر باره مامطبوعات و رسانه هاي گروهي ايراناسلامتماس با ما